BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Változtathat stratégiáján az EKB

Az árstabilitás definíciójának, a kétszázalékos inflációs célnak a felülvizsgálatára készül az Európai Központi Bank (EKB) - vonta le a következtetést a The Wall Street Journal Europe abból az interjúból, amelyet Lukasz Papadémosz, az EKB alelnöke adott a lapnak. Az EKB nemrég jelentette be, hogy a jövő év első felében újraértékeli úgynevezett kétpilléres kamatláb-meghatározási stratégiáját. Papadémosz szerint nem szükségszerű, hogy a felülvizsgálat változást eredményezzen, és az sem, hogy az EKB-nak kételyei lennének eddig követett céljai és stratégiája iránt. De "az EKB nyitott szellemiségű intézmény, és körültekintően, átfogóan készül megvizsgálni stratégiája és politikája hatékonyságát; s ha szükségesnek látszik, a politikai kereteken bizonyos változtatásokat eszközlünk; négy év gyakorlata után időszerű a stratégia hatékonyságának felülvizsgálata" - mondta.

A kétpilléres stratégia első eleme - emlékeztet a Reuters - a pénzkínálat növekedésének jelzőszáma, a második az inflációs kockázatok becslése. Több közgazdász is bírálta az ezekre épülő monetáris politikai stratégiát, mondván, hogy az elbizonytalanító, és az EKB-t más központi bankoknál kiszámíthatatlanabbá teszi.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.