Élénkülő gazdaság, növekvő infláció
A gazdaság tovább élénkült, a költéségvetési egyensúly nem javult, az infláció gyorsult, a munkanélküliségi mutatók pedig nem változtak érdemben idén az első félévben - áll a statisztikai hivatal legújabb összesítésében.
A KSH szerint a múlt év közepén kezdődött hazai növekedés összhangban van a világgazdasági folyamatokkal. Az adatokból ugyanakkor az is kiderül, hogy a központi költségvetés féléves hiánya, az előirányzat éves összegének felel meg, és a nettó külföldi adósságállomány is 15 százalékkal nőtt.
A fogyasztói árak az egy évvel korábbihoz képest az első félévben 7 százalékot kissé meghaladó mértékben emelkedtek, a keresetek vásárlóértéke pedig 0,4 százalékkal nőtt az első öt hónapban.
A munkanélküliségi mutatók ez év márciusa és májusa között minimálisan javultak. (MR)


