Az olcsó jegyeiről ismert Wizz Air légi társaság jövő év március 27-től Frankfurt-Hahnba is repül majd Katowicéből és Budapestről, illetve vissza - közölte a légitársaság szóvivője.
Frankfurt-Hahn nem azonos a frankfurti nemzetközi repülőtérrel. Mint a Wizz Air is hangsúlyozza, a társaság célja a zsúfolt repülőterek elkerülése.
A Wizz Air első bázisát Katowicében nyitotta meg májusban, majd júniusban következett Budapest. A közelmúltban Varsót és Gdanskot is bekapcsolta a lengyelországi cél- és kiinduló állomások közé. Dortmund után Frankfurt-Hahn lesz a második németországi Wizz Air-célállomás Lengyelországból. A Wizz Air hat A320-as légibusszal rendelkezik, a gépek átlagéletkora két év, a 2004-2005-ös téli szezonban 23 útvonalon közlekedtet járatokat. (fn)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.