Egyre nehezebb a mezőgazdaságból megélni
Romlott a mezőgazdaságból élők átlagos jövedelmi helyzete a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint. Idén, az első negyedévben a múlt év hasonló időszakához képest csaknem 13 százalékkal volt alacsonyabb az agráráruk átlagos termelői árszintje.
A megoszlás nagy, a növénytermesztésen belül majdnem 30 százalékos a csökkenés, míg az állattenyésztésnél több mint 9 százalékos a növekedés.
A KSH kimutatása szerint a gazdák költségei ebben az időszakban némileg csökkentek, kevesebbe került például a takarmány és a vetőmag, többe viszont az energia és a növényvédőszer.
A bevételek és a ráfordítások összevetéséből a statisztikai hivatal megállapította, hogy az agrárolló a nullszaldót jelentő értéknél bő 10 százalékkal rosszabb. (MR)


