Euró 2010-ben: az új kormány elkötelezett
Az új kormány elkötelezett az euró 2010-es bevezetése és a mellett, hogy 2008-ra álljon helyre a költségvetés egyensúlya. Ezt Kóka János, az ügyvezető kormány gazdasági és közlekedési minisztere szögezte le tegnap Budapesten. A szükséges lépéseket akkor is megteszik, ha az esetleg politikai népszerűségvesztéssel járna – szögezte le. Nem önmagában a költségvetés hiányának mértéke okoz súlyos problémákat, hanem elsősorban a struktúra átalakítására van szükség.
Kóka minderről azt követően beszélt, hogy a kétoldalú kapcsolatok fejlesztéséről tárgyalt Erwin Huber bajor gazdasági miniszterrel. Az együttműködés kiemelkedően fontos területének mondta a kelet-magyarországi befektetések serkentését, a gyorsvasút fejlesztését és a harmadik piacon megvalósuló együttműködést.
Erwin Huber mindezzel egyetértve a közlekedési infrastruktúra fejlesztését is idesorolta. Arról is beszélt, hogy egyetértésben Kókával, igyekeznek elősegíteni a közös fellépést a délkelet-európai piacokon, s ebben kihasználják a magyar vállalkozások jó kapcsolatait.
A Bajorországba irányuló magyar export a korábbi évek visszaesését követően tavaly ismét fellendült, mintegy 10 százalékkal nőtt. Az onnan származó import pedig mintegy 18 százalékkal haladta meg az előző évi szintet. VG


