A kötet szerzői arra vállalkoztak, hogy a 80-as évek második felétől érlelődő világméretű változásokra, a globalizáció felgyorsulásával kapcsolatos problémák megfogalmazása mellett megoldásokat is javasoljanak, mint például a TSR modell.
Az elképzelés lényege, hogy egy egységes, a párhuzamosságokat megszüntető országos franchise hálózattal – jellemzően meglévő feltételekre épülő – helyi közösségi és szolgáltató központokat (HKSZK) hoznak létre.
Ezekben az üzleti alapon működő létesítményekben államigazgatási, közszolgáltatási ügyeit intézhetné a lakosság, emellett kielégíthetné kereskedelmi, kulturális és szórakozási szükségletei egy részét, a modell kidolgozói szerint ezzel is erősítve a helyi közösség összetartozását. A hazai kutatások szerint mintegy 2-3 éven belül elérhető lenne a teljes országos lefedettség 4-5 ezer helyi vállalkozás, 12-14 ezer foglalkoztatott bevonásával.
A program révén 100 milliárd forintnyi inaktív tőkét lehetne bevonni, miközben az állam részéről minimális támogatást igényelne. Többletforrásokat tehát nem, ugyanakkor radikális szemléletváltást igényelne ez a konstrukció a közigazgatás felső- és középszintű szereplőitől – állítja Gáspár András.
A Kataklizmák csapdája társszerzőjének meggyőződése, hogy a meglévő erőforrásokból, mikrovállalkozásokra, illetve azok hálózatára bízott országos ügyintézési hálózat képes betölteni azt a hiányt, amelyet jelenleg a helyi közösségek éreznek. Kidolgozott, kész rendszert kínálnak használatra a lakosságnak, kisvállalkozásoknak és az államnak egyaránt – tette hozzá Gáspár András.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.