BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Támogatni kell az izzócserét

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Fokozatosan ki kell vonni a hagyományos égőket a forgalomból 2009-től 2012-ig az Európai Bizottság (EB) döntése értelmében, ennek v égrehajtásához kért támogatást az EU-tól Hegyi Gyula magyar EP-képviselő.

A döntés nagyon pozitív mind a háztartások, mind a környezetvédelem szempontjából - véli az Európai Parlament (EP) magyar tagja. Ugyanakkor kezdeményezte, hogy az EU támogassa a szegényebb háztartásoknál az energiatakarékos izzók egyszeri beszerzését és európai izzógyárak technikai átállását.

Magyarországon évente 40 milliárd forintot költünk világításra, és ennek az összegnek a háromnegyedét, 30 milliárdot meg lehetne takarítani az energiatakarékos izzókkal. Mivel az energiatakarékos izzó drágább, a csere a számítások szerint egy éven belül térül meg. Egyetlen, a hagyományosnál 4-10-szer hosszabban kitartó izzó akár 15 ezer forint villanyszámla megtakarítást és 400 kg széndioxid kibocsátás csökkentést eredményezhet az új izzó élettartama - hat-nyolc esztendő - alatt.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.