Magyarországból akár Izland is lehetne
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságMagyarországnak tanulnia kellene Izlandtól, mert a termálvizet áramtermelésre is lehet használni, és a vízzel együtt felszínre jövő nagy mennyiségű szén-dioxidot össze lehetne gyűjteni és recirkulálni - mondja a Nobel-díjas Oláh György a Magyar Hírlap szerdai számában.
A professzor a lapnak adottt interjúban elmondta: a magyar politikusoknak és üzletembereknek fel kell ismerniük, hogy a termálvíz, a geotermikus energia olyan nemzeti kincs, amelyet hiba lenne nem kiaknázni.
Hozzátette azt is, hogy a metanolgazdaság új lehetőségeket kínál Magyarországnak a gazdasági válságból való kitöréshez.


