Magyarországon a gazdasági növekedés üteme jövőre 3-3,5 százalék lehet, ha az ország marad a mostani makrogazdasági pályán, és az idén már csökkenő pályára áll az államadósság GDP-arányos szintje – jelentette ki tegnap Molnár Csaba, a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter a Hogyan tovább Magyarország az Európai Unióban 2010-től? előadás-sorozaton.
Az MTI-Eco tudósítása szerint Molnár Csaba emlékeztetett: a magyarországi makrogazdasági kiigazítás, az államháztartási konszolidáció már 2006-ban elkezdődött, ezért a gazdasági válság kibontakozásakor az egyensúlyteremtésre irányuló folyamatok már javában folytak az országban.
A kancelláriaminiszter hangsúlyozta: ha 2006-ban nem indul el a költségvetési kiigazítás, az állami túlköltekezés lefaragása, lehet, hogy 2008 őszén az IMF segítsége is kevés lett volna a nagyobb bajok elkerülésére.
Akar László, a GKI Zrt. vezérigazgatója a fórumon kiemelte: a következő kormánynak szűk lesz a gazdasági mozgástere, a nemzetközi pénzügyi helyzet labilis, „ha valaki szembe akar menni az IMF és az EU elvárásaival, az ország finanszírozása nehezebbé válik”. A vezérigazgató szerint középtávon az a kérdés, mi lesz a következő kormány álláspontja „euróügyben”. A 2014-es bevezetési dátumhoz már 2011–12-ben 3 százalék alá kell levinni az államháztartási hiányt. VG
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.