BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jövőre többet ér a cafeteria

Bár vannak még bizonytalan pontok a béren kívüli juttatások jövő évi szabályozásával kapcsolatban, az már látszik, hogy a cafeteria még kedvezőbb lesz a vállalatok számára – derül ki a Nexon kalkulációjából.

Ha például egy vállalat 100 ezer forintos cafeteriát kíván adni a munkavállalóinak, az – kedvezményes elem esetén – az idén a cég számára 125 000 forintos ráfordítást jelentett, jövőre 119 040 forintosat.

A bérjellegű juttatásokhoz viszonyítva is kedvezőbb lesz a feltételrendszer. Míg a bérjellegű juttatásnál a vállalati ráfordítás 48 százaléka jut a munkavállalókhoz, a kedvezményes cafeteriánál 84 százalék.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.