Lejjebb nyomták a francia hiányt
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságNagyot faragott a francia kormány tavaly a költségvetési hiányon, hála részben a vártnál kicsit erősebb gazdasági növekedésnek. A GDP-arányos deficit 3,5 százalék lett az előző két év rendre 4 százalékos aránya után, a kormány hivatalos prognózisa 3,8 százalék volt. A jó eredményeket a költségvetési szigor tette lehetővé – hangsúlyozta közleményében Michel Sapin pénzügyminiszter –, ami azért is figyelemre méltó, mert a kormánynak váratlan kiadásokkal kellett szembenéznie a biztonság megerősítése miatt. Sapin szerint a következő két évben is csökkenni fog a hiány; Franciaország egyike annak a nyolc országnak, amely még nem tudta 3 százalékra vagy az alá szorítani a deficitet.
A GDP-arányos adósság 2015 negyedik negyedévének végén a GDP 95,7 százalékára rúgott – jelentette a francia statisztikai hivatal (Insee) –, szemben az egy negyedévvel korábbi 97,1 százalékkal. Az Insee módosított adatai szerint tavaly 1,1 százalék helyett 1,2 százalékkkal nőtt a francia GDP, a 2014-ben elért 0,2 százalék után.


