Orbán Viktor csütörtökön egy budapesti konferencián jelentette be, hogy jövőre egyszámjegyű, 9 százalékos és arányos lesz a vállalati nyereségadó, ami egyaránt vonatkozik a kis- és középvállalatokra, valamint a nagyvállalatokra.
   
Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára az MTI-nek nyilatkozva pozitív üzenetnek nevezte a nyereségadó csökkentését. 
    
Hozzátette azonban, hogy véleménye szerint a járulékcsökkentés és a kérdéskörét kellene rendezni mielőbb annak érdekében, hogy látható legyen a vállalatok költségszerkezetének új összetétele, amely megmutatja: az adott cégnél lesz-e nyereség. A társasági mérséklése ugyanis csak azoknak a cégnek "ajándék", ahol van nyereség - jegyezte meg.
   
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) támogatja az adó mértékének csökkentését, hiszen a szervezet is azt javasolta, hogy töröljék el a jelenleg érvényben lévő 500 millió forintos adóalap értékhatárt, amely összegig 10 százalék, fölötte pedig 19 százalék a társasági adó, és egységesen 10 százalék legyen az adókulcs - mondta Parragh László, az MKIK elnöke az MTI-nek.
   
Úgy vélte, az adócsökkentésnek üzenetértéke van, és véleménye szerint a költségvetést nem fogja befolyásolni.
   
Az MKIK abban bízik, hogy az adócsökkentés hatására a cégek bátrabban fogják Magyarországra hozni az adózási tevékenységüket, és így a költségvetés nominál értékben nem jár rosszabbul - fejtette ki Parragh László.
   
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara üdvözli, és nagy előrelépésnek tartja a társasági nyereségadó 9 százalékra csökkentését - mondta Győrffy Balázs, a köztestület elnöke. Hozzátette: a lépés komoly segítséget jelent az agrár- és élelmiszeripari vállalkozásoknak.
   
Úgy vélte: az intézkedés nyomán olyan források állnak majd a cégek rendelkezésére, amelyet a versenyképesség növeléséhez szükséges fejlesztésekre, illetve a munkavállalók béreinek emelésére tudnak fordítani.