BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A kormány több módon is támogatja a munkaerő országon belüli mozgását

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A kormány által indított program keretében eddig 22 munkásszálló építéséről, összességében 8 milliárd forintnyi beruházásról született döntés.

A magyar gazdaság 2013 óta töretlen fejlődésével párhuzamosan erősödik a szakképzett munkaerő iránti kereslet, ezért a kormány több módon is támogatja a munkaerő országon belüli mozgását – jelentette ki a pénzügyminiszter pénteken Mórahalmon.

Varga Mihály a homokháti kisvárosban épült 94 férőhelyes Szent Benedek Munkásszálló átadásán azt mondta,

Bízik abban, hogy a kormány intézkedései jelentősen hozzájárulnak a munkaerőpiaci feszültségek enyhítéséhez, és minden vállalkozás, amely fejleszteni kíván, hozzájut a szükséges munkaerőhöz.

Fotó: AFP/Marijan Murat/dpa

A kormány által indított program keretében eddig 22 munkásszálló építéséről, összességében 8 milliárd forintnyi beruházásról született döntés, ez 3 ezer munkavállaló elhelyezését teszi lehetővé. Ősztől már nemcsak önkormányzatok, hanem magánvállalkozások is pályázhatnak munkásszállás építésére – tudatta a miniszter.

Hozzátette: a munkaerő mobilitását segíti a lakhatási támogatás kiterjesztése is.

A szakképzési rendszer átalakításával pedig az oktatást egyre jobban a gazdaság igényeihez igazítják – mondta a miniszter.

Varga Mihály kifejtette, a világgazdaságban a lassulás jelei mutatkoznak, ezért a magyar gazdaság eddig elért eredményeit meg kell védeni. Ennek érdekében a kormány átfogó Gazdaságvédelmi akciótervet dolgozott ki, amelynek legfontosabb célja a munkahelyek, az emelkedő bérek és a családtámogatások megőrzése mellett az, hogy a magyar gazdaság teljesítménye hosszú távon is meghaladja az uniós átlagot.

A politikus a megvalósuló intézkedések között említette a szociális hozzájárulási és a kisvállalati adó júliustól érvényes csökkentését, a decemberi adóelőleg-feltöltési kötelezettség megszüntetését, a szálláshely szolgáltatást terhelő áfa mérséklését 18-ról 5 százalékra.

Nógrádi Zoltán polgármester (Fidesz-KDNP) elmondta, a rendszerváltást követően Mórahalom a 34 leghátrányosabb térség közé tartozott, a településen élők szinte kizárólag a mezőgazdasági árutermelésre alapozták megélhetésüket.

Az elmúlt 25 évben megvalósított gazdaságfejlesztési program keretében az önkormányzat 100 hektáros ipari parkot hozott létre, ahol jelenleg már hétszáz munkavállaló dolgozik. A település a dél-alföldi régióban a harmadik legtöbb szállóvendéget fogadja. A korábban az ötezret alig meghaladó lakosság 7200-ra nőtt és évente további száz fővel gyarapszik – sorolta a politikus.

A polgármester hangsúlyozta, Mórahalom egészségügyi ellátást nyújt az egész térségnek, valamint a határon túlra is, és a város közigazgatási szolgáltatásit is nagy számban veszik igénybe a Vajdaságban élő magyar állampolgárok.

Az önkormányzat elsőként nyújtott be pályázatot a munkásszállás építésére. A kétszintes, 20 lakóegységes, 94 férőhelyes Szent Benedek Munkásszálló építésének 441 millió forintos költségéből 263 millió forintot kormányzati támogatás fedezett, a fennmaradó rész az önkormányzat önereje volt. A kivitelezést a Bauszer Kft. végezte.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.