A hazai ipar fejlesztésének szempontjából kulcsfontosságú a hagyományos ipari területek hasznosításának újratervezése, az újraiparosítás megvalósítása, amelynek egyik célja közelebb hozni a termelést a piacokhoz, csökkentve a szállítási időt és a költségeket – hangsúlyozta közleményében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter. Nézete szerint a tanulmány illeszkedik Magyarország átfogó iparstratégiájához, mely kimondja, hogy az alapanyag-előállító iparágaknak, így a fém, és acéliparnak is, meghatározó szerepe van a fenntartható ipar fejlesztésében.
A miniszter kiemelte: a tanulmány megalapozza a több mint két évszázados működése után 2009-ben megszűnt, egykor az ország egyik legnagyobb kohászati komplexumaként és a térség legnagyobb munkaadójaként működő Diósgyőri Acélmű (DAM) problémájának hosszú távú rendezését.
A DAM által korábban elfoglalt területtel kapcsolatos
stratégiai cél egy fenntartható ipari park megteremtése, amelyben helyet kapnak a helyi gazdasági szereplők fejlesztései, újabb értékteremtő vállalkozások bevonása válik lehetségessé, új munkahelyek jönnek létre, bővülnek a város zöldterületei, valamint megőrzik a DAM ipari örökségét.
Az elkészült tanulmány alapján 2025-ben megkezdődnek az egyeztetések a Nemzetgazdasági Minisztérium, a miskolci városvezetés, a Miskolci Egyetem és a helyi vállalkozások között annak érdekében, hogy a fenntartható, innováció- és emberközpontú ipari park vízióját a kormány az önkormányzattal és a helyi szereplőkkel együttműködésben a hazai kkv-k és a magyar családok érdekeit szem előtt tartva valósítsa meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.