
Kibékülnek a gazdasági nagyhatalmak: Magyarország kiváló pozícióban van, hogy kihasználja az amerikai-kínai vámmegállapodást
Magyarország számára jó hír, hogy enyhülni látszik a világ két legnagyobb gazdasági hatalma közötti feszültség. A hét végén elfogadott, kölcsönös amerikai–kínai vámmegállapodás lezárta az elmúlt hónapokat jellemző kereskedelmi háborús időszakot. A megállapodást üdvözölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is, aki hétfőn Budapesten fogadta a Bank of China elnökét, Kö Haj-csiaót.

Üdvözöljük az amerikai–kínai vám- és kereskedelmi tárgyalások sikerét, nagyra becsüljük a világkereskedelem működőképességének érdekében tett lépéseket
– fogalmazott a miniszter a Facebook-oldalán.
Hozzátette: Magyarország számára Kína és az Egyesült Államok az Európai Unión kívül a két legfontosabb gazdasági partner, ezért hazánk elemi érdeke, hogy ezeknek az országoknak a kapcsolatai stabilak és együttműködőek legyenek.
Az amerikai–kínai vámmegállapodással Magyarország is jó pozícióba kerül
A budapesti látogatáson a tárcavezető a kínai pénzintézet hazai szerepét is méltatta, kiemelve, hogy a Bank of China régóta jelen van Magyarországon, és kulcsszerepet játszik a két ország közötti gazdasági kapcsolatok erősítésében.
A globális gazdaság szempontjából is pozitív jelzés, hogy a világ két vezető gazdasága a konfrontáció helyett a párbeszédet választotta. Elemzők szerint a vámok enyhítése hozzájárulhat a nemzetközi kereskedelem fellendüléséhez, valamint mérsékelheti az inflációs nyomást a világ számos régiójában.
Óriási fordulat a vámháborúban: szinte teljesen eltűnnek az amerikai–kínai vámok
Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter ismerteti a részleteket a hét végi tárgyalásokon elért eredményekről. Az amerikai–kínai vámok 90 napra óriásit zuhannak.





