Tavaly is nézőcsúcsot hozott a labdarúgó-Magyar Kupa-döntő, a sorozat fináléját idén még többen láthatják, ugyanis már kedd délutánra elfogyott az összes jegy a május 14-i, szerda esti mérkőzésre − adta hírül a Magyar Labdarúgó Szövetség hivatalos honlapja.
Ahogy arról korábban a Világgazdaság is beszámolt, május 5-étől lehetett belépőt váltani a Ferencváros és a Paks mérkőzésére, a találkozóra már az értékesítés első négy órájában 20 ezer jegyet adtak el, másnapra 30 ezer tikett talált gazdára, ez alapján is számítani lehetett rá, hogy nem marad üres szék a 67 217 néző befogadására alkalmas Puskás Arénában.
A kupadöntőt tavaly is ugyanez a két csapat játszotta, akkor 0-0-s rendes játékidőt követően a Paks hosszabbításban 2-0-ra győzött Papp Kristóf és Haraszti Zsolt góljainak köszönhetően. Annak az összecsapásnak szintén a Puskás Aréna adott otthont, a lelátókon 51 900 drukker foglalt helyet.
Az MLSZ utoljára 2019-ben közölte a kupasorozat pénzdíjait, akkor 80 millió forintot kasszírozott a végső győztes. A díjazásról jelenleg nem elérhető hivatalos információ, a versenykiírás mindössze annyit tartalmaz, hogy a finálét megnyerő csapat egy évre megkapja a díszes vándorkupát és 50 darab aranyozott érmet, míg a mérkőzés vesztesei ugyanennyi ezüstözött éremmel vigasztalódhatnak.
A Nemzeti Sport két évvel ezelőtt utánajárt, mennyit kereshet a Magyar Kupa aranyérmese, akkor arról írtak, hogy a trófeát története során először megnyerő Zalaegerszeg 100 millió forinttal gazdagodott, a második helyezett Budafok pedig ennek az összegnek a felét vihette haza.
A sportszakmai presztízs mellett továbbá pénzügyileg sem elhanyagolható jutalom, hogy a kupagyőztes kiléphet a nemzetközi porondra, és elindulhat a harmadik számú európai klubkupában, az UEFA Konferencia Ligában. Jelenleg mindkét döntős nemzetközi kupaindulást érő helyen áll a bajnoki tabellán, ha ez két forduló múlva, a bajnokság befejezésekor is így lesz, abban az esetben az NB I. negyedik helyezettje is részt vehet az EKL-ben.
Az UEFA hivatalos adatai szerint az első selejtezőkörben kieső csapatok a 2024–2025-ös idényben 150 ezer eurót kaptak, a második körben búcsúzók 350 ezret, a harmadik körig menetelő klubok 550 ezret, míg a rájátszás kör már 750 ezret ért, ehhez jött selejtezőkörönként plusz 175 ezer euró. A főtáblára, megújított rendszerű ligafázisba bejutó egyesületek további 3 millió 170 ezer euróval gazdagodtak, ebben a szakaszban minden győzelemért további 400 ezer, a döntetlenekért 133 ezer eurót utalt át az UEFA a csapatoknak. Ebből is jól látható, hogy már azzal is szép összegeket lehet szakítani, ha egy csapat bejut a Konferencia Liga ligaszakaszába.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.