BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

42-es és 47-es főút - Az EU finanszírozza a felújítást

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Június végére befejeződik a 42-es és a 47-es számú főútvonal hajdú-bihari szakaszának felújítása: a 17 millió eurós beruházást teljes mértékben az Európai Unió finanszírozta - közölte Povázsai Pál, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. békéscsabai projektirodájának vezetője szerdán Debrecenben sajtótájékoztatón.

Az útrehabilitáció során 80 kilométer hosszúságban megerősítették az útburkolatot, s teljesen felújítottak 8 közúti hidat - tette hozzá a négy megye - Békés, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg - közútfejlesztéseit koordináló iroda vezetője.

Tájékoztatása szerint befejeződött az előkészítése a 4-es számú főút Püspökladány és Hajdúszoboszló közötti 27 kilométeres szakasza burkolaterősítő munkáinak, egy híd teljes felújításának, valamint a 4-es út Debrecent elkerülő, 12 kilométeres, két hidat tartalmazó szakasza megépítésének. Előbbi 2,8 milliárd, utóbbi 9,1 milliárd forintba kerül, s a Közlekedési Operatív Programból (KÖZOP) finanszírozzák.

Povázsai Pál beszámolt arról is, hogy az útpénztárból egymilliárd forint költséggel erősítik meg a 33-as út Hortobágyon áthaladó szakaszát, s a projekt keretében felújítják a kilenclyukú műemléki hidat.

A beruházások 2009, illetve 2010 végére készülnek el. A támogatási szerződéseket várhatóan az év végéig írják alá - tette hozzá a szakember.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.