BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újraindulhatott a termelés

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A II. kategóriájú gázkorlátozás feloldását követően tegnap újraindította termelését a Hankook rácalmási gumiabroncsgyára; a munkát a délutáni műszak kezdte meg. A cég szóvivője, Roy Katalin elmondta: a szerdai leállás miatt három műszak termelése esett ki. A gyárban naponta 14-15 ezer gumiabroncsot készítenek különböző gépkocsitípusokhoz. A korlátozás feloldásának bejelentését követően azonnal munkához láttak a cégnél a karbantartók, s megkezdték a rendszer újbóli beprogramozását, „felfűtését”. A dolgozók készenlétben voltak, így a délutáni műszak munkavállalóit időben sikerült értesíteni a termelés újraindításáról.

A leállás idejére egyébként kifizeti a munkabért a Hankook – tudta meg a távirati iroda. A szolgáltatás helyreállításával tegnap újraindult a termelés a második gázkorlátozási kategóriába tartozó élelmiszer-ipari vállalatoknál is. A gázfelhasználás szerdai drasztikus visszafogása tizennégy céget érintett. Bár most a teljes szerződött mennyiséget egyikük sem kapja meg, az igénybe vehető energia mindenhol elegendő ahhoz, hogy a társaságok az alapanyagokat felvásárolhassák a termelőktől. A helyzet normalizálódásával nem várható, hogy zavarok alakulnak ki a lakossági élelmiszer-ellátásban. A megszokott rend szerint működött tegnap reggeltől a Pick Szeged Zrt. – közölte Kovács László elnök-vezérigazgató. A társaság valamennyi üzemében (a szegedi, a bajai, a pécsi és az alsómocsoládi telephelyen) újraindult a termelés. A cégnél most mérik fel, a gázszolgáltatás átmeneti csökkenése mekkora kiesést okozott. Normalizálódott a Zalaegerszegen és Répcelakon termelő Pannontej Zrt. működése is – mondta Besenyei Ferenc, a vállalat igazgatóságának elnöke. A cég 60 százalékát kapja a leszerződött gázmennyiségnek, de ez elegendő ahhoz, hogy a 120 ezer literes napi tejmennyiséget felvásárolhassa a termelőktől. Ugyanakkor a társaság továbbra sem működteti tejporító részlegeit. VG

Még olajjal fűt

A Budapest Airport (BA) egyelőre nem áll viszsza a gázfűtésre, mert az I-es kategóriába tartozik, amelynél fönnmaradt a korlátozás. Szollár Domokos szóvivő lapunkkal közölte: akár fél óra alatt visszaállhatnának, ha lehetne.

Egyébként szerdán 60 ezer, tegnap 90 ezer liter fűtőolaj érkezett a Moltól. A BA napi szükséglete körülbelül 50 ezer liter. A cégnek nem érdeke az olajfűtés fenntartása, hiszen a fűtőolaj literjét 187, a gáz köbméterét 110 forintért vásárolja, miközben a kettő fűtőértéke közel azonos.

Egyébként szerdán 60 ezer, tegnap 90 ezer liter fűtőolaj érkezett a Moltól. A BA napi szükséglete körülbelül 50 ezer liter. A cégnek nem érdeke az olajfűtés fenntartása, hiszen a fűtőolaj literjét 187, a gáz köbméterét 110 forintért vásárolja, miközben a kettő fűtőértéke közel azonos.-->

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.