A klinikai vizsgálatok jelentős összeggel járulnak hozzá az országok nemzeti össztermékéhez, a hazai kutatás-fejlesztési (k+f) programok 19 százalékát a gyógyszeripar adja – derül ki a Janssen közleményéből.
A gyógyszeripari k+f komoly részesedést képvisel Magyarország innovációs költségvetésében: négyszer annyit költ kutatás-fejlesztésre ez az ágazat, mint az IT-szektor, és háromszor annyit, mint a vezető exportágazat, az autóipar.
A Janssen 2018-ban a kutatás-fejlesztési projektjei keretében mintegy 150 vizsgálati helyszínen végzett klinikai vizsgálatokat. Ezekben a vizsgálatokban 420 beteget kezeltek vizsgálati készítménnyel, amelyhez hozzáadható a szerződéses partnereken keresztülfutó vizsgálatokban kezelt betegek száma. A Janssen magyarországi klinikai kutatási portfóliója az onkológia területére összpontosít: 2018-ban 31 magyarországi helyszínen mintegy 126 beteget kezeltek onkológiai vagy hemato-onkológiai vizsgálati készítménnyel.
Az elvégzett klinikai vizsgálatok számos haszonnal is járnak, különösen az egészségügyben a munkaerő megtartásában, a gyógyszerkiváltásban, a dokumentációs fegyelem javításában, továbbá az ellátórendszerben dolgozóknak publikációs lehetőségek biztosításában – közölte a gyógyszercég.
Az ágazat hozzájárulása
19
százalék a hazai
k+f-programokban
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.