C. D. | Kutatófúrásba kezdett a Mol Domaszéken, cél a 3200 méteres mélység elérése – írta a Delmagyar.hu Azt, hogy hol van olaj, és van-e egyáltalán, geológus állapítja meg, folyamatosan vizsgálva a kitermelt mintákat egy mobil laboratóriumban. A Szegedhez közeli településen várhatóan e hét végéig tart a feltárás.
Az olajtársaság már 2017 elején felvette a kapcsolatot a település vezetésével annak érdekében, hogy az olajcég minél kisebb terheléssel, de minél hamarabb elkezdhesse próbafúrásait. Lapunk kereste a Molt, azonban a vállalat lapzártánkig nem válaszolt a kérdéseinkre.
A magyar olajcég a 2018-as évről szóló jelentésében közölte, hogy két évvel ezelőtt megközelítőleg 16,5 milliárd forint volt a sikertelen fúrások miatt elszámolt értékvesztés. A társaság a belföldi fúrások mellett Horvátországban és Norvégiában könyvelt el nagyobb veszteségeket. A beszámoló szerint 2018-ban a magyarországi meddő fúrások értékvesztése összesen 5,5 milliárd forint volt. A Mol 2017-ben hat bányászati koncessziót is elnyert szénhidrogén-kutatás céljából, összesen 4200 négyzetkilométerre kiterjedő területen. Az elmúlt időszakban a belföldi lakossági gázfelhasználás 20 százalékát, míg az olajfelhasználás 10 százalékát termelte ki idehaza. A tavalyi negyedik negyedéves gyorsjelentését pénteken közzétevő vállalat az elmúlt évek adatai szerint naponta több mint 40 ezer hordó-egyenértékű szénhidrogént termel ki. Magyarország 83 évvel ezelőtt a Bázakerettyéhez közeli budafapusztai kúttal került fel először a kőolajtermelés világtérképére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.