BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Mol segít megszabadulni a használt sütőolajtól

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A használt sütőolaj környezetbarát tárolására teremt ideális megoldást a Mol, országszerte több mint 350 töltőállomásán helyezett ki gyűjtőtartályokat.

Az ünnepek előtt a Mol ismét a környezettudatosságra és a használt sütőolaj környezetbarát elhelyezésére hívja fel a figyelmet.

Az MTI-hez hétfőn eljuttatott közlemény szerint a vállalat 2011-ben indította használt sütőolaj-gyűjtő programját, amelynek köszönhetően eddig több mint 2,3 millió liter (2100 tonna) használt sütőolaj gyűlt össze, és ezzel a lakosság több ezer liter élővizet kímélt meg az elszennyezéstől.

A környezettudatosság Pest megyében a legjellemzőbb, a lakosok az elmúlt mintegy 10 évben 860 tonna használt sütőolajat gyűjtöttek össze

– tették hozzá.

Fotó: Getty Images

 

Kiemelték: a háztartásokban használt sütőolaj környezetbarát tárolására teremtett ideális megoldást a Mol, amikor országszerte több mint 350 töltőállomásán helyezett ki gyűjtőtartályokat,

így a lakosság egyszerűen, gyorsan, környezetbarát módon „szabadulhat meg” a használt étolajtól.

A kijelölt Mol töltőállomásokon leadott használt olajat a Biofilter Zrt. gyűjti össze és tisztítást követően juttatja el a Rossi Biofuel komáromi üzemébe, ahol bioüzemanyagot gyártatnak belőle. Ennek köszönhetően környezetre káros hulladék helyett újrahasznosított, környezetbarát terméket állítanak elő, amelyet a Mol százhalombattai finomítójában használnak fel biokomponensként a gázolaj gyártásához – írták.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.