Cégvilág

Változóban a Turisztikai Ügynökség külpiaci tevékenysége

Megújítja külpiaci tevékenységét a Magyar Turisztikai Ügynökség, a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia 2030 dokumentum által meghatározott 12 legfontosabb küldőpiacra fókuszálnak, januártól két küldőpiacra, az észak-amerikai és a német területekre neveztek ki országspecialistákat – közölte az ügynökség.

Megújítja külpiaci tevékenységét a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ), ennek során elsősorban a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia 2030 dokumentum által meghatározott 12 legfontosabb küldőpiacra fókuszál, és januártól két küldőpiacra, az észak-amerikai és a német területekre is országspecialistákat neveztek ki – közölte az MTÜ kedden.

A többi piacra várhatóan 2018 áprilisáig neveznek ki szakembereket, de emellett még idén megkezdődik a fejlődő piacok felmérése is. Az országspecialisták a tengerentúlon helyi irodákban dolgoznak majd, míg az európai piacokon Budapestről látják el feladatukat – írta az Ügynökség.

Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond a Magyar Turisztikai Ügynökség Turizmus Summit 2017. című konferenciáján a Művészetek Palotájában 2017. október 16-án.
Forrás: MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A 12 legfontosabb küldőpiac: Amerikai Egyesült Államok/Kanada, Ausztria, Csehország, Franciaország, Kína, Lengyelország, Nagy-Britannia, Németország, Olaszország, Oroszország, Spanyolország és Szlovákia – közölte az MTÜ.

A kormány tavaly októberben fogadta el a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia 2030-at. A stratégia célkitűzése, hogy a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma országosan elérje az ötvenmilliót, a 2016-os 27 millió 629 ezer után. A stratégia megvalósításához a 2030-ig terjedő időszakban előirányzott fejlesztés anyagi fedezete 574,6 milliárd forint hazai költségvetési forrásból és 253,6 milliárd forint uniós fejlesztési forrásból áll össze.

Orbán Viktor miniszterelnök a Turizmus Summit 2017 konferencián tavaly októberben kijelentette, hogy a stratégiában szereplő célok szerint 2030-ig a turizmus hozzájárulása a GDP-hez a jelenlegi 10-ről 16 százalékra emelkedik, a turizmusban dolgozók száma pedig 364 ezerről 450 ezerre.

A célok valamennyi fejlesztés zsinórmértékéül szolgálnak, azonban forrás csak olyan fejlesztésre jut, amely összhangban van a stratégiával. Az új stratégiával jó esély van arra, hogy Magyarország elfoglalja méltó helyét a világ turisztikai térképén – mondta a miniszterelnök.

 

Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia 2030 Turizmus Summit 2017 külpiac Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ)
Kapcsolódó cikkek