Szoftverfrissítés idejére visszahívja teljesen önvezetőnek nevezett vezetéstámogató rendszerével felszerelt 362 ezer autóját a Tesla az amerikai hatóságok nyomására – derült ki a csütörtökön megjelent dokumentumokból.

Fotó: Patrick T. Fallon / AFP

A lépésre azt követően került sor, hogy az Országos Autópálya Közlekedésbiztonsági Hivatal (National Highway Traffic Safety Administration - NHTSA) közölte, hogy a sofőrtámogató rendszer nem felel meg a közlekedésbiztonsági jogszabálynak és baleseteket okozhat.

A szabályozó szerint a szoftver lehetővé teszi, hogy az általa vezetett jármű átlépje a sebességhatárt, valamint törvénytelen, illetve kiszámíthatatlan módon hajtson be kereszteződésekbe, megnövelve az ütközés kockázatát.

Az autógyártó vitatja a hatóság megállapításait, de közölte, hogy teljesíti a kérést. Hozzátették azonban, nincs tudomásuk arról, hogy a visszahívás által érintett járművek esetén a kifogásolt hiányosság bármilyen sérüléshez vagy halálesethez vezetett volna.

Több balesetet is okoztak már az önvezető Teslák, a hatóságok vizsgálódnak

Az amerikai igazságügyi minisztérium az önvezető autókról szóló dokumentációért fordult kedden a Tesla járműgyártóhoz – derül ki az amerikai tőzsdefelügyelethez benyújtott iratokból. A Twitter felvásárlása óta kifejezeten rossz a viszony a republikánusokat támogató Tesla-vezér, és a demokrata elnök, Joe Biden között.

A Tesla bejelentette, hogy önvezető szoftverrendszerét távoli eléréssel frissíti az érintett járműveknél, amelyek 2016 és 2023 között gyártott modellek. Az NHTSA  több vizsgálatot folytat az elektromos autóiról ismert gyártó ellen annak önvezető technológiája miatt bekövetkezett balesetek miatt.