
Ismét nadrág nélküli utasok lepték el a metrókat több városban. A nadrág nélküli metrózást 2002-ben kezdték el New Yorkban, azóta világszerte több nagyvárosban csatlakoztak az akcióhoz.
Az idén London is visszatért a hagyományhoz. A brit fővárosban a járvány miatt az elmúlt három évben elmaradt az esemény, január 8-án, vasárnap azonban újra megrendezték.
A nem mindennapi akció mögött azaz ötlet állt, hogy meghökkentsék és remélhetőleg szórakoztassák is a járókelőket. Az első évben mindössze 7 résztvevő volt, a másodikban már harmincan utaztak nadrág nélkül, azóta pedig egyre több helyszínen mind többen csatlakoznak a kezdeményezéshez. Az alapötletet a Texasi Egyetemen 2000-ben megtartott nadrágmentes nap adta, ezt fejlesztették tovább a kreatív tömegközlekedők.
Ráadásul kedden lesz százhatvan éve, hogy 1863. január 10-én átadták Londonban a világ első földalatti vasútvonalát.

parlament
Megszületett a döntés: nem lesz ugyanaz a közmédia, durván szigorodnak a vizsgálóbizottságok, visszaszorulnak a politikai reklámok
Az országgyűlés több jelentős törvénymódosítást is elfogadott. A parlamentben a vizsgálóbizottságok munkáját akadályozó személyek akár rendőri elővezetéssel is számolhatnak.

parlament
Közös beruházások és új szövetség: ezt tervezi Magyar Péter a visegrádi országokkal
A miniszterelnök szerint a visegrádi együttműködés a közös érdekekről és a régió versenyképességének erősítéséről szól. Magyar Péter úgy véli, hogy a V4-ek ismét Közép-Európa fejlődésének és európai súlyának egyik meghatározó motorjává válhatnak.
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!











