Július 19.csütörtök 0:00
Földmaffia dolgozik a külföldieknek
Maffiaszerű szerveződés játssza ma már a külföldiek kezére a magyarországi termőföldet -- állítja a Földtulajdonosok Országos Érdekvédelmi Egyesülete. A szervezet szerint a külföldiek csaknem egymillió hektár földet használnak, amiből 500 ezer hektárra zsebszerződéseket is kötöttek. A létrehozás előtt álló nemzeti földalapnak legalább 100 milliárd forintot kellene fizetnie, ha a zsebszerződést létesítő magyar tulajdonosoktól piaci áron akarná megvásárolni a földeket.