BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nyolc név egyeztetése

Nyolc honvédelmi minisztériumi és vezérkari tiszt, javarészt tábornok sorsáról egyeztetnek a héten a Honvédelmi Minisztériumban (HM). Orbán Viktor a múlt héten írta át a honvédelmi miniszter által készített listát.

Kiszámíthatatlan, hányan lesznek végül, akik a módosított elképzelés alapján más beosztásba kerülnek, vagy nyugdíjba vonulnak -- mondta el a Világgazdaságnak a HM egyik illetékese. Korábbi információnkat megerősítve közölte, hogy jelenleg nyolc tiszt sorsa kérdéses. Sem neveket, sem a kormányfői döntés indokait nem kívánta megosztani a nyilvánossággal.

Pénteki számunkban írtunk arról, hogy előző nap Orbán Viktor vétót emelt a Szabó János miniszter által eléje terjesztett lista néhány tagjával szemben. Akkori információnk szerint több okról; szakmai, fizikális felkészültségi hiányosságról, néhány embernél pedig biztonsági kockázatnak is tekintett életviteli problémákról van szó.

A HM pénteken kibocsátott közleménye minden alapot nélkülözőnek nevezi azt az értesülést, amely szerint Makkai Sándor, Holló József és Dobó Péter tábornok szakmai, illetve életviteli problémák miatt kerülne nyugállományba vagy a tervezettől eltérő más beosztásba. Az ok a tábornoki kar maximált létszáma (42 plusz három NATO-beosztás), amelyet figyelembe kell venni -- áll a kommünikében. Nem cáfolták viszont sem a vezérkari főnök helyettesének, Urbán Lajos tábornoknak az áthelyezésére vagy a Katonai Felderítő Hivatal főigazgatójának, Botz Lászlónak a nyugdíjazására vonatkozó publikációkat.

Még nem végleges a tábornoki lista Nyolc honvédelmi minisztériumi és vezérkari tiszt, javarészt tábornok sorsáról egyeztetnek a héten a Honvédelmi Minisztériumban (HM). Orbán Viktor a múlt héten írta át a honvédelmi miniszter által készített listát. MUNKATÁRSUNKTÓL-->

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.