BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tucatnyi kabinet az SZDSZ-ben

A SZDSZ kormányprogramjának kidolgozására létrehozott kabinetek zömét a képviselőcsoport tagjai irányíthatják -- döntött tegnap a párt ügyvivői testülete (üt). Bőhm András ügyvivő szerint a rendszer egy lehetséges, de nem végleges kormányzati struktúrát tükröz.

Az egészségügyi-szociális, a gazdasági és a költségvetési-pénzügyi kabinet vezetőinek kilétét egyelőre nem kívánják felfedni az SZDSZ ügyvivői. Bőhm András, a pártelnök politikai helyettese a Világgazdaságnak azt mondta: a jelenlegi politikai helyzetben nem látják indokoltnak egyes külső szakértőik fellépését a nyilvánosság előtt. Ezekben az esetekben a kabinetvezetők és a tárgykörök szóvivői különböző személyek lesznek -- tette hozzá.
Az előzetes koncepcióval ellentétben az üt tegnapi ülésén nem kilenc, hanem pontosan egytucatnyi kabinet létrehozásáról döntött. Többek között belső vita vezetett a kulturális-oktatási kabinet különválasztásához -- tudtuk meg. Az előbbi élére Pető Iván, az utóbbiéra Magyar Bálint került. A fentieken kívül az igazságügyi kabinetet Hack Péter, a honvédelmit Mécs Imre, a környezetvédelmit Fodor Gábor, a közbiztonságit Kóródi Mária, a közigazgatási-területfejlesztésit Wekler Ferenc, a külügyit Szent-Iványi István, a mezőgazdaságit Kis Zoltán vezetheti.
Bőhm András a kabinetrendszert egy lehetséges, de nem végleges kormányzati struktúra leképezésének nevezte. Az ügyvivő az SZDSZ kormányprogramjának kidolgozásával kapcsolatos feladatokat sajátosnak minősítette, mondván: nyilvánvaló, hogy a pártnak nem önálló, hanem koalíciós kormányzásra kell felkészülnie a választásokig hátralévő bő egy esztendőben. Ennek keretében kell majd eldönteni, melyek azok a területek, amelyhez a párt mindenképpen ragaszkodni kíván a majdani koalíciós tárgyalásokon -- szögezte le végül a politikus.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.