Kijevet és Harkivot is kegyetlen dróntámadás érte
Több orosz drón támadta kedd este az ukrán fővárost, Kijevet, legalább két csapás a kelet-ukrajnai Harkiv városát vette célba, az ország déli részén fekvő Herszonban kilenc ember megsebesült a települést ért tüzérségi belövésekben – közölték a hatóságok.

Fotó: Szergej Kozlov
Roman Mrocsko, Herszon polgármestere azt írta szerda reggel a Telegramon, hogy a települést ért ágyúzásban kilenc ember megsebesült, köztük négy gyermek. A sebesültek közül egy anya és három gyermeke kórházba került. Az állapotuk közepesen súlyos. Zúzódásaik és robbanás okozta sebeik vannak – írta a városi elöljáró, hozzátéve, hogy a másik öt sebesültet a helyszínen ellátták.
Több iráni gyártmányú, Sahíd robbanószerkezetű drónt is lelőtt az ukrán légvédelem, amint azok Kijev felé tartottak – közölte a fővárosi katonai közigazgatás vezetője, Szerhij Popko a Telegramon.
Az előzetes adatok szerint nincsenek áldozatok, sem károk
– írta bejegyzésében a politikus. Megjegyezte, hogy decemberben a főváros ellen ez volt az ötödik támadás, amelyet a Fekete-tenger irányából hajtottak végre.

Harkiv polgármestere, Ihor Terehov legalább két tüzérségi lövedék becsapódásáról számolt be lakóházak közelében. Hozzáfűzte, hogy az áldozatokról és a pusztításról szóló információk összegyűjtése folyamatban van.



