BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
Élő közvetítés
folyamatosan frissül

Az orosz-ukrán háború 710. napja - Tűz ütött ki a volgográdi orosz finomítóban

Összefoglaló:

Tűz ütött ki a volgográdi olajfinomítóban február 3-án éjjel – jelentette Andrej Bocsarov regionális kormányzó a Telegramon. „Hajnalban a légvédelem és az elektronikus hadviselési rendszerek visszavertek egy dróntámadást a Volgográdi régió területén – közölte Bocsarov. – Ennek következtében egy drón leesett, és tüzet gyújtott a volgográdi olajfinomítóban.”  

Fotó: AFP

A Kyiv Independent tájékoztatása szerint mintegy 300 négyzetméteren égtek a kőolajtermékek. A kormányzó elmondta, hogy a tüzet gyorsan lokalizálták, és a nyílt égést megszüntették. Az eset következtében személyi sérülés nem történt.

Volgográd megye körülbelül 300 kilométerre található az ukrán határtól. A régió délnyugaton Rosztov megyével, északnyugaton Voronyezs megyével, északon Szaratov megyével, délkeleten Asztrahán megyével és Kalmük Köztársasággal határos.

Az orosz erők február 2-án 33 különálló támadás során 102-szer lőtték Szumi megyét – jelentette a Sumy Oblast Katonai Igazgatóság. Áldozatokról vagy a polgári infrastruktúra sérüléséről nem érkezett jelentés.

Legalább kilenc közösséget vettek célba a határ mentén, köztük Yunakivka, Khotin, Krasnopillia, Bilopillia, Myropillia, Velyka Pysarivka, Esman, Seredyna-Buda és Svesa településeket.

Oroszország egész nap tüzérségi, aknavető-, rakéta-, drón- és gránátvető-támadásokkal támadta a határ menti közösségeket, miközben legalább két aknát dobott a Svesa közösségre.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.