Oroszország Ukrajna elleni legutóbbi támadási hullámára további nyugati szankciókkal kell válaszolni – jelentette ki Johann Wadephul német külügyminiszter az ARD közszolgálati műsorszolgáltatónak vasárnap adott interjújában.
„Vlagyimir Putyin orosz elnök nem érdekelt a békében, az orosz–ukrán háború folytatását akarja, amit nem szabad megengednünk, s ami miatt az Európai Unió további szankciókat fog hozni” – mondta a tárcavezető az ARD Bericht aus Berlin című műsorában.
Megjegyezte, hogy az Amerikai Egyesült Államok is újabb büntetőintézkedéseket fogadott el. Egyben reményét fejezte ki, hogy az intézkedések súlya rábírja majd az orosz államfőt arra, hogy tárgyalóasztalhoz üljön, elkerülve ezzel a súlyos következményeket Oroszország gazdasága és energetikai ágazata számára.
A gázai övezeti háborúról szólva Johann Wadephul azt mondta, hogy Németországot mélyen aggasztja az elviselhetetlen szenvedés, és hozzátette, hogy kapcsolatban áll izraeli, valamint európai és közel-keleti hivatalai partnereivel a megoldások keresése érdekében.
„Németországnak egyértelmű álláspontja, hogy ne legyen kiűzve (a palesztin lakosság) a Gázai övezetből, és az, hogy véget kell vetni az éhínségnek. Az övezet és Ciszjordánia egyaránt a palesztinoké a kétállami megoldás útján” – tette hozzá a német külügyminiszter.
Az Európai Unióban már vizsgálják a lehetőségét, hogy miként lehetne hatékonyan szankcionálni Moszkvát. Az új intézkedések érintenék a SWIFT-rendszert, az Északi Áramlat gázvezetéket és az olajárplafont is. Az Európai Bizottság állítólag már meg is kezdte a konzultációt az EU tagállamaival.
Az említett olajárplafon-csökkentés érdekében a bizottság konkrétan azt tervezi, hogy javaslatot tesz a G7-csoportnak a plafon 45 dollár körüli szintre történő csökkentésére a jelenlegi 60 dollárról. Ehhez a lépéshez viszont az Egyesült Államok támogatására is szükség lenne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.