A nap vesztese: RWE
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságHétfőn 2008 óta nem látott mértékben emelkedett a német közszolgáltató cég, az RWE árfolyama, miután megjelentek a németországi atomerőműveket üzemeltető vállalatokról készített stresszteszteredmények. Ezek azt mutatták, hogy a cégeknek – köztük az RWE-nek – nincs szükségük pótlólagos forrásokra az atomerőművek leszereléséhez. Tegnap viszont jelentős esésbe kezdtek a részvények, amelyek napközben 7 százalékos mínuszban is jártak. Ez elsősorban annak volt betudható, hogy a befektetők profitrealizálásba kezdtek, annak ellenére, hogy több elemzői céláremelés is érkezett ezen a napon a részvényekre. Az S&P Capital IQ 15 eurós célárfolyamot adott a papírokra, míg a UBS 12,2 euróra emelte célárfolyamát a mostani, 12,5 eurós árfolyam mellett.


