BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Enyhe emelkedéssel zárt a BUX

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A részvénypiac forgalma 8,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 134,84 pontos, 0,25 százalékos emelkedéssel, 53 369,78 ponton zárt kedden.

Fotó: Shutterstock

A részvénypiac forgalma 8,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője vegyesnek nevezte a vezető részvények keddi teljesítményét. Török Lajos szerint a Mol az olaj drágulása miatt emelkedhetett, és a forgalma is magas volt. A többi kibocsátó árfolyama nem változott jelentősen, a BÉT-et iránykeresés jellemezte alacsony forgalom mellett – tette hozzá. 

  • A Mol 54 forinttal, 2,07 százalékkal 2660 forintra erősödött, 2,9 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 70 forinttal, 0,38 százalékkal 18 420 forintra csökkent, forgalmuk 3,0 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 3,0 forinttal, 0,71 százalékkal 422 forintra esett, forgalma 73,6 millió forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 15 forinttal, 0,18 százalékkal 8410 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4326,82 ponton zárt kedden, ez 36,12 pontos, 0,83 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.