BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Többszörös túlkereslet mellett bocsátott ki kötvényeket az MVM a Budapesti Értéktőzsdén

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az MVM Zrt. 100 milliárd forint keretösszegű belföldi kötvényprogramja keretében 2025. június 6-án első ízben bocsátott ki kötvényeket, melyeket a Budapesti Értéktőzsdére vezetnek be. A papírok iránti kereslet többszöröse volt az eredetileg 5 milliárd forintnyi felajánlott mennyiségnek, így az MVM a kötvényaukción keresztül közel 15 milliárd forint összértékben értékesített forintalapú kötvényeket.

Az MVM Zrt. 2025. június 4-én lezajlott kötvényaukciója során eredetileg 5 milliárd forint össznévértékű, 2026. március 6-án lejáró, évi 6,25 százalékos fix kamatozású kötvényt ajánlottak fel. A tranzakcióban kizárólag intézményi befektetők vettek részt. Az egyenként 50 millió forint névértékű kötvények iránt jelentős túlkereslet mutatkozott, a kibocsátó végül 15 milliárd forint össznévértéken fogadott el ajánlatokat.

MVM, BÉT,
Hatalmas érdeklődés mellett ment végbe az MVM kötvénykibocsátása / Fotó: Budapesti Értéktőzsde

Az MVM kötvénykibocsátása a hazai tőkepiac számára is fontos mérföldkő

A kötvényprogram keretében kibocsátott első kötvénysorozat tőzsdei bevezetése kapcsán szervezett ünnepélyes csengetési eseményen részt vett Lantos Csaba energiaügyi miniszter, Mátrai Károly, az MVM Zrt. vezérigazgatója és Tóth Tibor, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója.

A kötvénykibocsátásból származó forrásokat az MVM Csoport általános vállalatfinanszírozási célokra, stabil likviditási pozíciójának további erősítésére fogja felhasználni. Az MVM a 100 milliárd forintos kötvényprogram keretében több kibocsátást is tervez a közeljövőben, amelynek célja a vállalat stabil és folyamatos jelenlétének biztosítása a hazai tőkepiacon.

A szimbolikus kereskedésindító eseményen Lantos Csaba energiaügyi miniszter beszédében hangsúlyozta: 

A kormány nemzeti energiapolitikát folytat, amelynek célja, hogy hazánkban hosszú távon adottak legyenek a gazdaság fejlesztéséhez, növekedéséhez szükséges alapvető feltételek: biztonságos energiaellátás, versenyhátrányt nem okozó energiaárak mellett. Energiapolitikánk egyik sarokköve az, hogy a regionális mezőnyből kiemelkedő, erős nemzeti energiavállalattá fejlesszük az MVM Csoportot. A vállalat eddigi eredményei és a belföldi kötvényprogram első kibocsátásának sikere egyaránt azt mutatja, hogy jó ütemben haladunk e cél elérése felé.

„A jelenlegi kötvényaukción tapasztalt kiemelkedő befektetői érdeklődés világos visszajelzés, hogy az MVM Csoportot a hazai befektetők is elismert szereplőként kezelik, megbíznak bennünk és hosszú távon számolnak velünk. A rendkívüli, tízszeres túljegyzés egyben megerősítése annak a jövőképnek, amelyet 2035-ig szóló növekedési stratégiánk képvisel. Ez a mai csengetés egy újabb siker, és bizonyítéka annak, hogy jó úton haladunk egy még erősebb, átláthatóbb és jövőálló MVM felé” – tette hozzá Mátrai Károly, az MVM Csoport vezérigazgatója.

Tóth Tibor, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója a kibocsátás kapcsán kiemelte: „Az MVM kötvényprogramjának indulása fontos mérföldkő a hazai tőkepiac számára, hiszen erősíti a forintalapú finanszírozási piacot, és ezzel hozzájárul a Budapesti Értéktőzsde stratégiai céljainak eléréséhez is. Örömmel látjuk, hogy egy ilyen meghatározó és dinamikus piaci szereplő hosszú távon elköteleződik a hazai értékpapírpiac mellett.”

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.