BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Varsóban búsulnak, Budapesten örülhetnek a befektetők, az euró 403 forint alatt

A Richter vezetésével menetel hétfőn a pesti tőzsde, a forintnak hátszelet adott a gyengélkedő dollár. Varsóban továbbra is vaskosak a tőzsdei mínuszok az elnökválasztás eredménye miatt.

Lendületesen kezdte a hetet a forint, melynek újfent kapóra jött a dollár gyengélkedése, amit az újabb amerikai vámok bejelentése váltott ki a devizapiacon.

A hazai fizetőeszköz 0,3 százalékkal értékelődött fel az euróhoz képest hétfő délelőtt. A keresztárfolyam 402,6-ig csorgott le délig. Az amerikai fizetőeszköz ellenében kiemelkedően jól teljesít a hazai fizetőeszköz. A dollár/forint kurzus a nap eleji 355,3-as szintről 352,6-ig ereszkedett, ami 0,9 százalékos forinterőt jelez.

forint, tőzsde, befektető, piaci szakadás, trader, stresszes trader, stressed trader
A forint és a pesti tőzsde is jól teljesít hétfőn / Fotó: Summit Art Creations / Shutterstock (illusztráció)

A dollárt Donald Trump amerikai elnök legfrissebb vámintézkedése rogyasztja, mivel az Egyesült Államok duplájára, 50 százalékra tervezi emelni az acélimportra vonatkozó vámtarifát.

Az amerikai pénz 0,6 százalékkal gyengült ma az euróval szemben, a nemzetközi devizakereskedésben meghatározó devizapár jegyzése 1,14-ig emelkedett.

A forint a régiós fizetőeszközökhöz mérten is jól teljesít. A cseh koronán 0,2 százalékot, a Nawrocki elnökválasztási győzelme miatt sokkolt zlotyhoz képest 0,4 százalékot javított a hazai pénznem.

A lengyel piacok továbbra sem ocsúdtak fel a szoros, ellenzéki győzelmet hozó elnökválasztási eredményből. A varsói börze vezető indexe, a WIG 20 1,9 százalékos mínusznál járt kora délután. A befektetők attól tartanak, hogy a a PiS diadalmaskodó jelöltje, Karol Nawrocki megvétózza majd a Tusk-kormány több törvényjavaslatát is.

A pesti tőzsdén ellenben optimista a hangulat, a BUX 0,7 százalékot emelkedett a nap derekáig. Az emelkedést a Richter vezeti 1,8 százalékkal, a Mol 1,4 százalékkal drágul. Az OTP részvényei 0,6 százalékkal kerülnek többe, a Magyar Telekom viszont kilóg a sorból egy százalékos árfolyameséssel.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.