Érdemes még emlékeztetnünk az ipari infláció megugrására, amely kedvezőtlenül érintheti a következő hónapok inflációjának alakulását. Az élelmiszer-ipari termelői árak augusztusi emelkedése főleg azért meglepő, mert az agrárárrobbanás a vártnál jóval gyorsabban jelentkezett a feldolgozott termékeknél. A kedvezőtlen előjelek ellenére a GKI szerint a következő hónapokban folytatódhat a jegybanki kamatcsökkentés.
Kevésbé optimisták a nagy-, illetve a kis- és középvállalkozások az Ecostat szeptemberi felmérése szerint. Vélhetően a kedvezőtlenebb második negyedéves bruttó hazai termék statisztika rontotta le a cégek kedélyét. A makrogazdasági borúlátás alacsony beruházási kedvvel párosul, ez szakértők szerint hosszabb távon további versenyképességi problémákat okozhat az országnak. Biztató, hogy a külső konjunktúrát még mindig igen kedvezően ítélik meg, és ez a külkereskedelmi mérlegben is tükröződik: az export 23,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest, ami az import bővülésével összevetve (16,8 százalék) szép eredmény. MZs
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.