A hét kutatóintézet (az osztrák Wifo, a finn ETLA, a francia OFCE, a német DIW és IsW, az olasz Promeetia és a brit NIESR) egyik következtetése szerint a növekedési és stabilitási paktum néven ismert egyezmény előírásai szükségtelenül szigorúak mind a deficitek, mind az államadósság tekintetében. Az egyik javaslat szerint a fiskális politika céljait a stabilitás és a növekedés általános követelményei szerint kellene megfogalmazni, nem csak az adósságképződés szempontjai alapján.
Ebben az értelemben a közületi beruházásokat és a növekedést bátorító gazdaságpolitikának elsőbbséget kellene biztosítani. Így a közfelfogás közelíthetne a Nagy-Britanniában alkalmazotthoz, amely a fiskális egyensúly megteremtésének követelményét a növekedési ciklusok egészére törekszik érvényesíteni, és ebből is ki vannak véve a beruházások finanszírozását célzó tételek.
A hivatalosan csak a hét második felében nyilvánosságra kerülő, de a Financial Times által előre megszellőztetett Euroframe-jelentés kifejezetten üdvözölné a fiskális expanziót néhány európai államban, amivel ellensúlyt lehetne képezni az előre jelzett lassulással szemben. A jelentés szerint az amerikai konjunktúra lanyhulása miatti deflációs hatások kivédésére Európában a monetáris könnyítés is indokolt lehet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.