Az extrém időjárás okozta természeti katasztrófák csak idén több mint 60 milliárd dollárt emésztettek fel, jelentették be a héten zajló milánói klíma konferencián. A szervezők remélték, hogy itt végre sikerül tető alá hozni a 97-es kiotói szerződés ratifikálását. Ez azonban meghiúsult mivel az utolsó pillanatban Moszkva mégis kihátrált az aláírás elől.
A kínai delegáció vezetője szerint a globális felmelegedés máris érezhetően súlytja az emberiséget, különösen pedig a fejlődő országokat.
Az idei nyári hőség Európában 20,000 áldozatot szedett, az aszály okozta mezőgazdasági kár 10 milliárd dollára rúg, a kínai árvíz 8 milliárd, az USA közép-nyugati részén pusztító tornádó pedig 3 milliárd dolláros anyagi kárt okozott - áll a Munich Re biztosító társaság jelentésében .
James Inhofe, aki a washingtoni szenátus környezetvédelmi felelőse kifejtette, hogy a Kiotói Szerződés ellentmond a szabadság, a fejlődés és a környezet érdekében tett lépéseknek.
Inhofe szerint a globális felmelegedés a legnagyobb koholmány, amellyel az amerikai embereket és a világot rászedték.
Inhofe kijelentése tükrözi a kongresszus nagy részének véleményét, miszerint Amerikának nem kell törődni a Kiotói Egyezménnyel. Annál is inkább, mert minden terv, ami a szennyezőanyag-kibocsátás csökkentésére irányul csak szavazat
vesztést hoz. Az amerikaiak ugyanis úgy gondolják, hogy a beavatkozás a termelés csökkentésével, munkahelyek elvesztésével, valamint az energiaárak növekedésével jár együtt.
(BBC News)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.