BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

II. NFT: nyomulnak a kamarák

A II. Nemzeti fejlesztési terv (II. NFT) keretében alapvetően átalakul az üzleti környezet Magyarországon, hatására a hazai vállalkozások úgy működhetnek majd, mint európai társaik – jósolta Baráth Etele, az ügyvezető kormány európai ügyekért felelős minisztere a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) regionális fejlesztési kollégiumának keddi ülésén. A tanácskozáson a 2007–2013 közötti pólusprogramokat vitatták meg, s arra a következtetésre jutottak a résztvevők, hogy európai módon számba vett kamarák nélkül nincs európai szintű gazdaság.
Fontos tehát az MKIK és területi szervezetei érdemi szerepvállalása a II. NFT-ben, hiszen – mint Parragh László elnök fogalmazott – nagy tervekben és nagy projektekben Magyarországon nincs hiány, annál foghíjasabbnak tűnnek a végrehajtás feltételei. Több felszólaló is rámutatott, hogy akár csak saját fejlődési lehetőségeiket tekintve is rendkívül nagy az információs deficit a magyar kis- és középvállalkozóknál nyugat-európai társaikhoz képest. További komoly hátrány, hogy kirívóan csekély körükben az együttműködési hajlandóság. „Hálózatunkat – a negyvenezres valódi tagságot, az országban található mintegy száz irodát és kiterjedt nemzetközi kapcsolatainkat – hatékonyan lehetne használni 2007 és 2013 között az európai uniós források felhasználásának, a fejlesztési célok elérésének előmozdításában” – érvelt az MKIK elnöke. A tanácskozáson felmerült egy konkrét kamarai internetes gazdasági adattár, pályázati és – a megvalósuló nagyberuházásokhoz kapcsolódóan – beszállítói tájékoztató rendszer kialakításának az ötlete. Ennek létrehozására a felszólalók szerint az MKIK és a területi kamarák is több lépcsőben pályázhatnának. A politikai kijárás helyett a kreativitásnak, az innovációnak, a stratégiai gondolkodásnak kellene teret engedni Magyarországon – szögezte le Miklóssy Ferenc, az MKIK alelnöke.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.