BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több mint tíz százalékkal nőttek a lakásárak

A hazai lakásárak növekedése nem állt meg tavaly sem, a drágulás nominálisan 15,4 százalékos volt éves szinten – tájékoztatott lakásárindexében a Magyar Nemzeti Bank (MNB). A drágulás mértéke reálértéken 13,5 százalékot tett ki. A tavalyi utolsó negyedévben azonban nominális alapon már csak egy százalékkal emelkedett az aggregált MNB-lakásárindex, ami jóval mérsékeltebb lakásár-dinamikát jelent az előző negyedéves 5,7 százalékos emelkedéshez képest – közölte a jegybank, hozzátéve, hogy ebben az időszakban reálértelemben a lakásárak nem változtak érdemben. A negyedik negyedévben a fővárosban és a vidéki városokban a lakásárak növekedése szintén lassult: Budapesten az előző negyedévben megfigyelt 4,5 százalékról 1,6-re, míg a többi városban 3,8 százalékról 2,2-re. A községekben emellett átlagosan csökkentek a lakásárak a negyedik negyedévben. Az éves növekedési ütem még mindig a fővárosban volt a legmagasabb, meghaladta a 22 százalékot, míg a vidéki városokban átlagosan 13,8 százalékot, a községekben pedig 9,3 százalékot tett ki.

Magyarország minden régiójában a városi lakásárak emelkedését lehetett tapasztalni 2016 negyedik negyedévében, ráadásul az egyes régiók közötti szórás is alacsony volt: a vidéki lakások ára nominális értelemben 1,3–3,8 százalék között változott a különböző régiókban. A jegybank adatai szerint a legnagyobb mértékben, 3,8 százalékkal a Dél-Alföldön, míg a legkisebb mértékben a Közép- és a Dél-Dunántúlon emelkedett a városokban a lakások ára.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.