BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nagy István: lesz elegendő idénymunkás

Felkészülten várjuk a Covid–19- járvány esetleges újabb hullámát – erről is nyilatkozott a Világgazdaságnak Nagy István agrárminiszter. A személyforgalom korlátozása nem okoz gondot az idénymunkák elvégzésében.

A gazdálkodók és az agrárirányítás is megtanulta, milyen hatásokat okozhat a járvány, ismerik az emberi reakciókat is – válaszolta a Világgazdaság kérdésére Nagy István agrárminiszter a Covid–19-járvány esetleges második hullámának az agrárgazdaság gyakorolt hatásairól. Szerinte a személyforgalom szigorítása az itt dolgozó külföldi idénymunkások esetében már nem okoz gondot, mivel azok, akikre szüksége van az ágazatnak, már itt vannak.

A munkájukat vesztett hazai munkavállalók előtt továbbra is nyitva van a magyar agrárium

– hangsúlyozta Nagy István, aki szerint mégiscsak a hazai a biztonságos munkaerő, és ezt a munkát kínáló gazdálkodók is tudják, ezért szeretnének magyarországi munkaerőt foglalkoztatni.

Fotó: Makovics Kornél / MW

A személyforgalomban lényegében továbbra is biztosítva van az agárágazatba érkező dolgozók belépése – reagált megkeresésünkre a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). Javaslatukra az idénymunkások belépésével kapcsolatban kezdeményezett, májusban alkotott jogszabályba foglalt intézkedéseket egy július 12-i kormányrendelet szerint el kell végezni. Számottevő változás nem várható, ám a szükséges óvintézkedések megtétele továbbra is előírás.

A miniszter elmondta: egyrészt az első hullám gazdasági kárait mérséklik, ezért nyílnak meg szinte hétről hétre a tárcának a gazdaságvédelmi akcióterv részeként kidolgozott, 25 milliárd forintos keretösszegű élelmiszer-gazdasági válságkezelő programhoz kapcsolódó támogatási lehetőségei, amelyek segítségével a járvány miatt nehéz helyzetbe került vállalkozások vissza nem térítendő támogatásokat igényelhetnek. Másrészt

elindítottak egy százmilliárd forintos beruházásösztönző csomagot,

amelyből 50 milliárd forint az állattartó telepek korszerűsítését, 30 milliárd a kertészetek piaci igényekhez igazodó beruházásait, 20 milliárd pedig az öntözésfejlesztést szolgálja.

A teljes cikket a Világgazdaság szerdai számában olvashatja!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.