Három kutatási területen (neuroinflammáció, neuropszichiátriai transzláció és humán reprodukció) folyik majd a közös munka a Richter és az elitegyetemek között a bejelentés szerint.
Az ünnepélyes aláírási ceremónián Hankó Zoltán kulturális és innovációért felelős miniszter kiemelte: Európának javítania kell versenyképességén, sőt versenyképességi fordulatra van szükség. Beszélt az okokról is, ugyanis a kockázati tőke csupán 5 százaléka van Európában, míg több mint 50 százaléka az Egyesült Államokban, 40 százaléka pedig Kínában. De a tudományos és publikációs tevékenység tekintetében is hasonló a helyzet. A top 50 legfejlettebb technológiai vállalatból mindössze négy található az Európai Unióban – hangsúlyozta. Kitért arra is, hogy hazánkban megháromszorozódott a kutatás-fejlesztési innovációkra szánt összeg, illetve megduplázódott a nagyvállalatoknál dolgozó kutatók száma is. Elmondta, hogy a friss bejelentés szerint egy 15 milliárd forintos pályázatot ír ki a kormány a nagyvállalatok számára, amellyel az egyetemi szféra és az ipar együttműködését kívánják támogatni.
Orbán Gábor, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója köszöntőjében úgy fogalmazott: a Richter Gedeon a magyar szellemi alkotóerő fizikai megnyilvánulása, és folyamatos hátországot biztosít ahhoz, hogy a szellemi munka támogatva legyen. Elmondta, hogy a Richter vezető szerepre törekszik Európában, és amerikai kapcsolatai segíthetnek abban, hogy a magyar gazdaság kijusson a globális piacra, mert a német piaccal való együttműködés már nem lesz elegendő. Beszélt arról is, voltak dilemmáik a szakmai hálózat megszervezését megelőzően, de nagy lendületet adott az együttműködésnek az egyetemek modellváltása és az a kormányzati szándék, hogy az iparnak és az egyetemeknek új szövetséget kell kötniük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.