Lezárult a Hotel Lycium bérbe adására irányuló pályázat, a szerződést január végén aláírták a felek. Erről tartottak sajtótájékoztatót a szálloda előcsarnokában csütörtökön délelőtt. Papp László beszédében felvázolta, 2024-ben Debrecen turizmusa minden elképzelést felülmúlt: a vendégéjszakák száma 19 százalékkal nőtt az előző évhez képest. A polgármester szerint a város gazdasági folyamatai a következő években még inkább generálják a turizmus erősödését, ami húzóágazata lehet Debrecennek – írja a haon.hu.
Papp László szerint a cívisváros tökéletesen tükrözi a konnektivitást, ehhez pedig szükség van minőségi szállodákra. Emlékeztetett rá, a Hotel Lycium 2006-ban épült azzal a céllal, hogy a szomszédos kongresszusi központtal együttműködve támogassa a konfereciaturizmust. A szálloda jó befektetésnek bizonyult, amikor 2017-ben megvásárolta a Debreceni Vagyonkezelő Zrt., azonban a hotel megérezte a pandémia és az energiaválság negatív hatásait, emellett a jövőre 20 éves létesítmény megérett egy átfogó felújításra.
A polgármester elmondta azt is, hogy a következő években a vagyonkezelő a lakhatási kérdésre és a lakásfejlesztésekre fog koncentrálni, ezért a Lycium hotel bérbeadására nyílt pályázatot írtak ki.
Marossy Virág, a Debreceni Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója emlékeztetett, hogy a Lycium hotelt a megvásárlása előtt és utána is a vagyonkezelő leányvállalata, az Aquaticum Debrecen Kft. üzemeltette. A 2024 októberében kiírt pályázatban
olyan üzemeltetőt kerestek, aki 15 évre bérbe veszi a szállodát, emellett fontos kritérium volt, hogy legalább egymilliárd forint értékű felújítást hajtson végre az épületen.
Mint mondta, az értékelési szempontoknak a Szinorg cégcsoport leányvállalata,
a Szingerg-Ép Kft. felelt meg a leginkább, mely a hotel Mercure Debrecen nevéhez is kötődő Accor csoporttal együttműködve fogja üzemeltetni a létesítményt, amely egy új brandet behozva néhány hónap múlva új szállodaként nyílik meg.
Azokat a bútorokat és berendezési tárgyakat, amelyekre az új bérlő nem tartott igényt, az önkormányzat szociális intézményeinek, a Baptista Szeretetszolgálatnak, illetve a ReFoMix hajléktalanszállóinak ajánlották fel.
Frank Reul, az Accor Eastern Europe fejlesztési alelnöke elmondta, a cégcsoport 3 ezer ingatlannal rendelkezik Európa-szerte, Magyarországon többek közt Budapesten, Tokajban, Székesfehéváron és Győrben vannak jelen.
Debrecenben pedig hamarosan megnyitják az Ibis Styles szállodát a repülőtéren.
Az Accor csoport nagyrészt meglévő szállodák felújítását végzi, és a helyi értékeket megőrizve emeli őket új szintre. Ennek szellemében jött létre 2022-ben a Handwritten brand, az eddig 26 szállodát csoportosító márkanév lényege, hogy az épületek megtartják eredeti karakterüket, jellegüket és kulturális hátterüket – mondta. Az alelnök hozzátette, erősen hisznek abban, hogy a konferenciaturizmus fontos szerepet fog betölteni a városban. Úgy véli, az ágazaton belül ez a turisztikai szegmens képviseli a legnagyobb hozzáadott értéket.
Szabó Sándor, a Szinorg Universal Zrt. általános vezérigazgató-helyettese a szálloda jövőbeli terveit és műszaki paramétereit mutatta be. Beszélt arról is, hogy a Szinorg csoport már sikeresen együttműködött az Accorral a Mercure Debrecen megvalósítása kapcsán. A nemzetközi partnernek köszönhetően olyan tudásbázisra tettek szert, ami a növekvő energiaárak mellett is lehetővé tette a jövedelmező szállodaüzemeltetést.
A Lycium hotel egy olyan, hagyományokkal bíró épület, melynek az értékeit mindenképpen meg szerettük volna tartani, ezért
a Lycium nevet megőrizzük a hotel nevében, kiegészülve a Handwritten Collection branddel
– szögezte le, egyúttal kitért arra is, a követelmények része volt, hogy a szállodát négycsillagos hotelként kell üzemeltetni.
Szabó Sándor kitért arra is, a szállodaipari trendek szerint a vendégek számára a szobák helyett egyre inkább a közösségi terek váltak fontossá. A bár, az étterem és a lobbi az, ahol időt szeretnek tölteni. Éppen ezért ugyanarra a csapatra bízták a kivitelezést, akik a Mercurer kialakításában részt vettek. Mint mondta, a hotel földszinti része teljesen átalakul, egy hangulatosabb teret szeretnének létrehozni. Emellett a burkolatokat kicserélik, a korábbi bár helyén lesz egy kisebb étterem, és a konferenciatermeket is megújítják. Bár a fókusz a közösségi tereken lesz, a szobák is megszépülnek.
A vezérigazgató-helyettes elárulta, az intenzív felújítási munka várhatóan ősszel ér véget, és még ebben az évben szeretnék megnyitni a szállodát.
Egymás után épülnek a szállodák a nagy magyar városban - hatalmas befektetés
A település turizmusa is fejlődik, bővíteni kell a repteret is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.