Míg néhány éve sokan idegenkedtek tőlük, a legnagyobb áruházláncok szerint ma már egyre többen választják ezt a fizetési módot – és ezt a számok is alátámasztják. Vannak üzletek, ahol egy év alatt 13–20 százalékkal nőtt az önkiszolgáló kasszák száma, de akad olyan is, amely 75 százalékos bővítést hajtott végre – írja a Pénzcentrum.hu.
Tény, hogy a robotkasszák ugyanis egyre meghatározóbbá válnak a magyar boltokban, és bár sokan még mindig bizalmatlanok velük szemben, az önkiszolgáló fizetés térnyerése megállíthatatlannak tűnik.
Az üzletek számára a robotkasszák bevezetése hatékonyabb működést eredményez, hiszen míg korábban egy pénztáros egyetlen kasszát kezelt, most akár négy-nyolc önkiszolgáló pénztár felügyeletét is elláthatja.
A munkaerő átcsoportosításáról, és nem leépítésről van szó – mondják az áruházak. Emellett az önkiszolgáló kasszák növelik az üzletek áteresztőképességét, így a csúcsidőszakokban is gyorsabbá válhat a vásárlás.
Az Aldi a diszkont filozófia kialakítójaként egyszerű és kényelmes bevásárlást tesz lehetővé előreválogatott szortimentjével. Ehhez a módszerhez hozzátartozik az is, hogy a kasszáknál dolgozók gyorsan és hatékonyan végzik munkájukat, ezáltal is növelve az ügyfélélményt és segítve a vásárlókat abban, hogy ne kelljen sok időt tölteniük a fizetéssel.
A gyorsan működő pénztár az áruházlánc egyik megkülönböztető jegye
– tájékoztatott a diszkontlánc. De azt is megjegyezte, hogy egyelőre bár nem alkalmaznak önkiszolgáló kasszákat, a vállalat folyamatosan figyelemmel kíséri mind a fogyasztói igényeket, mind a technológiai lehetőségeket, amelyek újabb innovációra és magasabb ügyfélélmény nyújtására adnak lehetőséget. Éppen ezért a nemzetközi hálózaton belül jelenleg is több megoldást tesztel a kasszák fejlesztése és a fizetés további gyorsítása érdekében.
Ugyanakkor a Tesco szerint az önkiszolgáló kasszák egyre népszerűbbek vásárlóik körében, de továbbra is vegyes megoldásban (hagyományos és önkiszolgáló) gondolkodnak. Ahol van, a forgalom 40 százaléka ezeken realizálódik – válaszolta a Spar, így egyre több robotkasszával találkozhatunk majd a boltlánc üzleteiben.
Az Auchan tapasztalatai szerint szeretik a vásárlók az önkiszolgáló kasszákat, mert könnyű azokat használni, a hipermarketekben átlagosan 18 önkiszolgáló kassza található. A Penny a vásárlói igényekhez igazodva dinamikusan bővíti az önkiszolgáló kasszák hálózatát. Az üzletekben minimum 2, de átlagosan 3-4 kassza található, nagyobb forgalmú üzletekbe akár 6 önkiszolgáló kassza is elérhető a vásárlók számára
Az önkiszolgáló kasszák bevezetése az áruházi dolgozói létszámot semmilyen formában sem befolyásolja.
Minden kasszazónában rendelkezésre állnak a bolti dolgozók és segítséget nyújtanak, hogy a vásárlók zökkenőmentesen tudják használni a rendszert – közölte a Lidl. Az önkiszolgáló kasszák bevezetése és fejlesztése kiemelt szerepet kap a Lidlnél, mivel ezek a rendszerek hozzájárulnak a vásárlási élmény növeléséhez, miközben a hagyományos kasszák is elérhetők maradnak a vásárlói igények teljes körű kielégítése érdekében.
Élelmiszerárak: brutális, mire készül a kormány – ilyen kemény lépésekkel még nem kellett szembenézniük a boltoknak
Az árstopnál is van durvább eszköz, és ha kell, akkor a kormány beveti a kereskedelmi láncok ellen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.