BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
null

Razzia vette le a tábláról a nagybani piac urát legalább 30 napra

Szerdán volt hatalmas razzia. A nagybani piac egyik legbefolyásosabb vállalkozója került előzetes letartóztatásba, ez most derült ki. Eddig sem volt ismeretlen a neve a hatóságok előtt.

Letartóztatták a Budapesti Nagybani Piac egyik legbefolyásosabb figuráját, még szerdán – értesült a Magyar Nemzet. Az előzmény: a nagybani piacon hatalmas razziát tartottak, az üzletemberre az adóhatóság csapott le, a bíróság harminc napra rendelte el az előzetes letartóztatását – ezt a Fővárosi Törvényszék meg is erősítette.

A nagybani piac hatalmas forgalmú, egyik legbefolyásosabb figuráját tartóztatták le
A nagybani piac hatalmas forgalmú, egyik legbefolyásosabb figuráját tartóztatták le / Fotó: NurPhoto via AFP

A férfi neve korábban sem volt ismeretlen a hatóságok előtt, a lap szerint még évekkel ezelőtt egy együttműködő gyanúsítottól többek közt arról értesültek, hogy  jó kapcsolatokat ápolt az olajmaffia egyik legrettegettebb alakjával, Portik Tamással. Mi nem tudhatjuk meg a nevet, a közlésben a szabályok szerint a kezdőbetűk szerepelnek: M. A.

További részleteket az ügyről a Magyar Nemzet beszámolójában tudhatunk meg.

Mi a Budapesti Nagybani Piac?

A nagybani Magyarország legnagyobb zöldség- és gyümölcs-nagykereskedelmi központja, amely kulcsszerepet tölt be az ország élelmiszer-ellátási láncában. 1991-ben nyitotta meg kapuit a fővárosban, és azóta is meghatározó találkozási pont a termelők, nagykereskedők, kiskereskedők, vendéglátósok és élelmiszeripari szereplők számára.

  • Helye: Nagykőrösi út 353., az M5 autópálya és az M0 körgyűrű közelében, ami kiváló logisztikai elérhetőséget biztosít.
  • Mérete közel 33 hektár: több mint 25 ezer négyzetméter raktár és hűtőcsarnok, 5500 négyzetméteres banánérlelő és hűtőtároló, 120 fedett kereskedői és 1200 nyílt termelői árusítóhely található ott.
  • Forgalma: a piac részesedése 35-40 százalék körül mozog a friss hazai zöldség-gyümölcs kiskereskedelmi forgalomban. Évente több mint 168 ezer termelői belépést regisztrálnak, ez több mint 2500 termelő folyamatos jelenlétét jelenti. 
  • Kínálata: széles választékban hazai és importzöldségek, gyümölcsök, déligyümölcsök, gombák, tojás, méz és egyéb élelmiszer jellegű termékek. 
  • Szervezete: a Budapesti Nagybani Piac Zrt. irányítja, amely 1992-ben alakult. A cég 2023-ban több mint 4,6 milliárd forint árbevételt ért el, és AAA hitelminősítéssel rendelkezik.

Hetenként hat napon át találkozik a termelők és a nagykereskedők árukínálata a kiskereskedők és a vidéki nagykereskedők keresletével

– így mutatkozik be honlapján a piac.

Kifizetési botrány a budapesti városházán: megszereztük a listát – Csődről beszélnek, de titokban több százmilliós prémiumot adtak csúcsvezetőiknek
2023. 10.23.: Karácsony Gergely két nap alatt majdnem háromszázmillió forintnyi prémium kifizetéséről döntött a fővárosi cégek csúcsvezetőinek. Éppen akkor, amikor a főpolgármesteri hivatal attól volt hangos, hogy Budapestet csak hitelből tudják működtetni.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.