Intelligens, új energiájú járművek és energiatároló rendszereik kutatás-fejlesztési, tesztelési, tanúsítási központját hozhatja létre Magyarország és Kína Zalaegerszegen – közölte a ZalaZone Járműipari Tesztpálya.
Az amerikai, ázsiai és európai piacok kiszolgálására is alkalmas központ létrehozásában kulcsszerepet vállal a China-U.S. Green Fund, a Zhongzhi Zhitong Testing Technology Co., Ltd., valamint az Autóipari Próbapálya Zala Kft. A felek szándéknyilatkozata szerint közös beruházással a ZalaZone köré alternatív energiákra összpontosító ökoszisztéma épül.
Ez magában foglalja a távol-keleti és európai járműgyártók és beszállítók közös fejlesztési és validációs tevékenységeit és további energetikai alkalmazásokat. Az együttműködés résztvevői a közlemény szerint arra törekednek, hogy a kutatási-fejlesztési eredmények minél gyorsabban hasznosuljanak az ipari termelésben. A központ a tervek szerint nemcsak a jármű- és energiaipar technológiai innovációját gyorsítja fel, hanem
új munkahelyeket, beszállítói lehetőségeket és nemzetközi befektetéseket is hoz Magyarországra.
A korábbi tájékoztatások alapján a ZalaZone fejlődése olyan szakaszba jutott, amelyben a kutatási célok mellett egyre fontosabb a piaci jellegű működés, további fejlesztéséhez pedig elengedhetetlen, hogy együttműködéseket építsen fel egyetemekkel, kutatóintézetekkel, állami fejlesztőkkel és magáncégekkel, az energetikai, autóipari, agrár- és védelmi kutatásokon keresztül.
Az elektromos és autonóm járművek tesztelésére alkalmas pálya a kormány 2016-ban meghozott döntése alapján 265 hektáron épült meg, legújabb pályaelemét májusban adták át. Szeged egyre jelentősebb szerepet tölt be a hazai autóiparban, például a kínai BYD Európa első elektromosautó-gyárát építi a városban.
Ez a beruházás Magyarország legnagyobb ipari fejlesztése, amely várhatóan több ezer új munkahelyet teremt a régióban. A most bejelentett beruházás abból a szempontból is fontos lehet, hogy az elmúlt hetekben több gyár bezárt az országban, de közben érkeznek új fejlesztések is.
Megérkezett, már itt van Európában Kína új szuperautója: ebben a városban látták, nem akárki tesztelte
Mérföldkőhöz érkezett a Xiaomi autós projektje: a SU7 Ultra első, gyártásra kész példánya rendszámot kapott Németországban. A müncheni forgalomba helyezés egyben a Xiaomi kínai gyártó európai piacra lépésének előfutára. A Xiaomi SU7 Ultra méretei alapján a közép- és nagyméretű elektromos szedán kategóriába tartozik, tengelytávja pedig a teljes méretű szedánokéhoz hasonlítható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.