BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bioüzemanyag készül a használt sütőolajból

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A Mol ismét elindította használtsütőolaj-gyűjtő kampányát: aki elviszi a kijelölt Mol-kutak egyikére az étolajat, ajándékba egy újrahasznosított műanyagból készült gyűjtőedényt kap, amelybe kényelmesen, csöpögésmentesen tudja beönteni, tárolni és a kútra szállítani a használt sütőolajat. Jelenleg 168 kúton lehet leadni a sütéshez használt zsiradékot. A program elmúlt másfél évében mintegy 120 tonna használt sütőolajat hoztak el a Mol-kutakra. Tavaly 30 ezer flakon talált gazdára, idén további 15 ezer kerül a benzinkutakra. A töltőállomásokról a Biofilter Kft. gyűjti össze a használt sütőolajat, majd tisztítást követően juttatja el a Rossi Biofuel komáromi üzemébe, ahol bioüzemanyagot állítanak elő belőle, amelyet biokomponensként kevernek a dízel üzemanyagokba.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.