BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
INDIA-POWER-COAL

India fittyet hány a klímacélokra - a legnépesebb ország a szénre voksol

India a következő nyolc évben 88 gigawattnyi új kapacitással fejleszti az energiatermelő-képességét, ami várhatóan szénalapú lesz. Ez az erőműkapacitás-bővítés jóval meghaladja a fél évvel ezelőtti számításokat. India azonban a karbonkibocsátás növelésével jelentősen hozzátesz a Föld felmelegedéséhez.

India a hőerőműpark bővítését tervezi, reagálva a kereslet váratlan növekedésére – jelentette be Raj Kumar Singh energiaügyi miniszter csütörtökön a parlamentben.

INDIA-POWER-COAL
india szénerőműveket épít
India a következő nyolc évben brutális mértékben növeli energiatermelő-képességét. 
Fotó: AFP

A Föld legnagyobb lélekszámú országa a következő nyolc évben 88 gigawattnyi új kapacitással fejleszti az energiatermelőképességét.

Ez 63 százalékkal ambiciózusabb kilátás a májusban közzétett korábbi tervhez képest.

A bővítés leginkább a szénen alapulhat, mivel a gáztüzelésű villamosenergia-termelés jelenleg túl drága a költségek megtérüléséhez. A 25 gigawatt termelésére képes gázalapú erőművek mindössze 15 százalékos kapacitással működtek ebben a pénzügyi évben a minisztériumi adatok szerint.

Indiának egyelőre nincs más alternatívája, mint a szénalapú áramtermelés bővítése

– vélekedett R. Srikanth, energia- és éghajlatkutató professzor a Bloombergnek. A szakértő elmondta, hogy a tiszta energiát folyamatos szolgáltatásához nagyméretű tárolási kapacitás kell, amihez nemcsak, hogy nincs ilyen lehetőség, de túl költséges is lenne. 

Ezzel a jelenleg 1,4 milliárd lakosságú állam karbonkibocsátása nagymértékben megnövekszik, ami hátráltatja a világ fejlett országainak törekvését a klímaváltozás mérséklésére.

India egyidejű maximális kereslete idén többször is meghaladta az energiaügyi minisztérium 229 gigawattra vonatkozó előrejelzését. A kereslet a 2032 márciusával végződő pénzügyi évben várhatóan 366 gigawattra emelkedik az idei 243 gigawattról a kormány számításai szerint. A folyamatos energiaéhséget India orosz olajjal és szénnel enyhíti.

Kína helyett most már India hajtja majd az ázsiai növekedést

Az S&P szerint segít Pekingnek a gazdaság ösztönzése, de nem eléggé.

 

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.