BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Németország felfüggeszti az Északi Áramlat 2 gázvezeték üzembe helyezését

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Balti-tenger alatt lefektetett Északi Áramlat-2 közvetlenül, Ukrajna megkerülésével köti össze Oroszországot Németországgal.

A német szövetségi kormány azonnali hatállyal felfüggeszti az Északi Áramlat-2 földgázvezeték üzembe helyezésének folyamatát, válaszul arra, hogy Oroszország a nemzetközi jog súlyos megsértésével elismerte a kelet-ukrajnai oroszbarát szakadár területek függetlenségét – jelentette be Olaf Scholz német kancellár kedden Berlinben. 

Fotó: JENS BUTTNER / AFP

A kancellár elmondta: 

felkérte a gazdasági minisztert, hogy tegye meg a már elkészült vezetékrendszer üzembe helyezéséhez nélkülözhetetlen tanúsítványok kiadásának felfüggesztéséhez szükséges közigazgatási jogi lépést. 

A Balti-tenger alatt lefektetett Északi Áramlat-2 közvetlenül, Ukrajna megkerülésével köti össze Oroszországot Németországgal, és évi 55 milliárd köbméter földgáz szállítására alkalmas.  

Korábban a VG is beszámolt arról, hogy az Európai Unió masszív szankciós csomaggal készül arra az esetre, ha Oroszország megtámadja Ukrajnát. A Németországot közvetlenül Oroszországgal összekötő vezeték szeptemberben már elkészült, de még nem kapta meg az engedélyt az illetékes német és uniós hatóságoktól. Ausztria korábban ellenezte, hogy bekerüljön a szankciós csomagba. 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.