A tehetős ukránok körében az ország átlagához viszonyítva mérsékeltebb a hazaszeretet, legalábbis erre utal, hogy az Ukrajinszka Pravda szerint az ukrán gazdagok többsége Dubajban bekkelik ki a háborút.

Az orosz rakéták és a haza hívó szava elől a Közel-Keletig menekülők között több politikust is megtalálunk, köztük az országot kétszer is miniszterelnöki pozícióban szolgáló Julija Timosenkót, aki az egész családját magával vitte. Az egykori kormányfő 2005-ben, illetve 2007 és 2010 között töltötte be a tisztséget, majd ezt követően börtönbe is zárták, ahonnan csak 2014-ben szabadult.
Az Egyesült Arab Emírségekben tartózkodik a betiltott Ellenzéki Platform – az Életért képviselője, Natalia Korolevszka és férje Jurij Szolod is, akiket gyakran meglátogat Szuto Momajan parlamenti képviselő is.
A politikusok mellett oligarchák is szép számmal érkeznek Dubajba,
ott él Valerij Horoskovszki,vagy a volt belügyminiszterhez, Arszen Avakovhoz közel álló üzletember, Vilen Satvorjan is, de még a tévébemondó Szavik Suszter is sokat időzik a Perzsa-öböl partján.
A kellemes időjárás mellett az ukrán oligarchák azért is kedvelhetik Dubajt, mert ott, szemben az EU-val, jóval kevesebb kérdést tesznek fel a pénz eredetéről.
A háború kezdetén bejárta a világsajtót több másik, háború elől menekülő ukrán oligarcha ügye is, akik közül volt, akit a magyar határon csíptek nyakon több millió dollárral.