BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
Ryanairt

Az Igazságügyi Minisztérium szerint inkább a Ryanairnek kellene bocsánatot kérnie

Nem csitulnak az indulatok az extraprofitadó ügyében.
2023.06.02., péntek 14:08

Miután a Fővárosi Törvényszék eltörölte a Ryanair ellen kiszabott 300 millió forintos bírságot, a légitársaság közleményben futott győzelmi köröket, melyben többek között bocsánatkérésre szólította fel Varga Judit igazságügyminisztert.

230228 BudapestRyanair IllusztrációFotó: Kallus György  LUS  Világgazdaság  VG
Fotó: Kallus György / VG

A tárca részéről Kupecki Nóra alkotmányjogi jogalkotásért és fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár a Facebookon reagált az ír társaság megszólalására, és a Ryanairt szólította fel arra, hogy kérjen bocsánatot az utasoktól, amiért rájuk terhelte a vállalat extraprofit-különadójának árát.

Az Igazságügyi Minisztérium szerint a bírság kiszabásakor a kormányhivatal jogszerűen járt el, a bejegyzés pedig arra is emlékeztet, hogy a kormány ígéretet tett: az extraprofit-különadó áthárítása esetén fogyasztóvédelmi vizsgálatot fog indítani, és határozottan fel fog lépni a jogsértésekkel szemben.

Végezetül a poszt üdvözli Budapest Főváros Kormányhivatalának állásfoglalását, miszerint nem ért egyet a bírság törlésével és felülvizsgálatot kér az ügyben.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.